Trafiłeś tutaj z sekcji pytań ? Kliknij w link, aby poznać najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi.

Pomóż swojemu kotu zaakceptować nową kuwetę samoczyszczącą Petree dzięki naszym wskazówkom i poradom dotyczącym adaptacji. Zadbaj o komfort Twojego kota i ciesz się łatwym i higienicznym sposobem utrzymania jego kuwety z Cyber Kot.

Jak ułatwić Twojemu kotu adaptację do nowej samoczyszczącej kuwety dla kota Petree?

Twój kot pierwszy raz widzi nową automatyczną kuwetę. Najprawdopodobniej Twój pupil szybko dostosuje się do niej. Mój Rondel (sfinks, obecnie 2 lata), załatwił się w nowej kuwecie samoczyszczącej już pierwszego dnia. Nowa kuweta stała w miejscu starej, i tyle. Mam nadzieję, że i Twojemu kotu uda się to z taką łatwością 😊. Chciałbym podzielić się radami, które mogą w tym pomóc.

Oto kilka z nich:

  • Kuwetę samoczyszczącą Petree umieść w tym samym miejscu co stara kuweta. Ustaw ją odpowiednio (wsyp żwirek, załóż worek itp.). Następnie wyłącz urządzenie i daj swoim kotom dzień lub dwa, aby mogły poznać nową kuwetę. Jeśli twoje koty nie wykazują żadnego zainteresowania, zachęć je do zbliżenia się do urządzenia za pomocą kocimiętki lub ulubionego przysmaku.
  • Przy pierwszym wypełnianiu warto użyć części żwirku ze starej kuwety. Sprawdzić tu może się metoda pół na pół. Do automatycznej kuwety wsypujemy część starego żwirku i mieszamy z nowym. W ten sposób kot od pierwszych minut rozpozna swój zapach i zrozumie co to za miejsce.
  • Jeśli Twój kot się boi, spróbuj umieścić smakołyki w okolicy kuwety samoczyszczącej. Pamiętaj jednak, żeby nie umieszczać ich w środku. Może to spowodować całkowitą niechęć do korzystania ze względu na jednoznaczną wiadomość, że w tym miejscu kot otrzymuje pokarm.
  • Jak Twój kot załatwi się w samoczyszczącej kuwecie dla kota, podłącz ją do prądu aby rozpoczęła cykl czyszczenia (może być konieczne wciśnięcie przycisku lub zlecenie czyszczenia w aplikacji). Dobrym zwyczajem jest obecność Twoja i kotów podczas czyszczenia. Pozwoli to na zaznajomieniem się z ruchem kuwety oraz odgłosami. Twoja obecność uspokoi pupila.
  • W zależności od charakteru Twojego kota można zostawić starą kuwetę obok nowej. Zaleca się nie czyszczenie starej kuwety po tym jak kot załatwi się w nowym urządzeniu.
  • Jeśli Twój kot nie używa automatycznej kuwety po kilku dniach stosowania, kontynuuj używanie starej kuwety bez jej czyszczenia. Twój kot na pewno woli czystą kuwetę, a brak miejsca w starej może zachęcić go do wizyt w kuwecie Petree.
  • Pamiętaj, że w samoczyszczącej kuwecie dla kota można używać wyłącznie żwirku zbrylającego. Żwirek bentonitowy drobny jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Jeśli kot ma problemy z przekonaniem się do nowej kuwety, można spróbować zmiany żwirku.
  • Gdy kot zacznie konsekwentnie korzystać z nowej automatycznej kuwety, ustaw tryb automatyczny i usuń starą kuwetę.

Drogi kliencie. Gratulacje, właśnie udało Ci się nauczyć kota korzystania z samoczyszczącej kuwety dla kota.

 

Kuweta samoczyszcząca Petree Adaptacja kota - pomóż kotu zrozumieć zmianę

Operator płatności

Cyber Kot w mediach społecznościowych

Doładuj swoje zakupy w sklepie z kuwetami Petree przy pomocy operatora płatności Przelewy24. Proste i bezpieczne.

Informacje

Kontakt

sklepcyberkot@gmail.com

+48 693 076 188

Regulamin sklepu

Polityka prywatności oraz Cookies

Gwarancja

Zwroty i wymiana