Blog - strefa wiedzy

Strefa wiedzy

FAQ

Koty

Kuwety

Tak, na naszej podstronie możesz sprawdzić jak działa kuweta samoczyszcząca Petree.

16. Czy mogę zobaczyć jak działa kuweta samoczyszcząca?

Tak, aplikacja korzysta ze środowiska Tuya smart. Jest to darmowe środowisko stosowane przy rozwiązaniach typu smart home.

15. Czy aplikacja jest darmowa?

Tak, większość akcesoriów jest dostępna w naszym sklepie.

14. Czy mogę kupić akcesoria do kuwety?

Jeśli zamówienie złożone jest do godziny 12 to paczkę nadajemy tego samego dnia. Wpozostałych przypadkach paczki nadawane są w ciągu jednego dnia roboczego. Wszystkie nasze produkty są na magazynie w Polsce.

13. Skąd i jak szybko otrzymam paczkę?

W większości przypadków zapewniamy naszym klientom darmową wysyłkę.

12. Ile kosztuje dostawa?

Tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Kuwetę można bardzo łatwo rozkręcić do mycia. Samo mycie to decyzja właściciela. Z naszego doświadczenia wynika, że niektórzy myją kuwetę raz w tygodniu, inni raz na miesiąc. Zdarzają się też osoby, które kuwetę myją jeszcze rzadziej.

11. Co ile należy czyścić kuwetę?

Podłączenie kuwety do Wi-fi oraz połączenie jej z aplikacją niesie za sobą sporo korzyści. Możemy kontrolować częstotliwość wypróżnień, wagę kota oraz otrzymamy powiadomienie o konieczności wymiany worka.

10. Co ile powinienem wymieniać żwirek?

Podłączenie kuwety do Wi-fi oraz połączenie jej z aplikacją niesie za sobą sporo korzyści. Możemy kontrolować częstotliwość wypróżnień, wagę kota oraz otrzymamy powiadomienie o konieczności wymiany worka.

9. Czy warto połączyć kuwetę z aplikacją?

Nie. Kuweta może działać bez połączenia z Wi-fi. Kuweta działa wtedy w trybie automatycznym. Kuwetą można sterować również przyciskiem znajdującym się z przodu kuwety. Kliknij w link, aby przeczytać więcej informacji na temat.

8. Czy kuweta wymaga Wi-Fi do prawidłowego działania?

Tak. Czas opóźnienia można ustawić w aplikacji.

7. Czy mogę ustawić czas po jakim kuweta ma rozpocząć cykl?

Cykl czyszczenia jest przerywany niezwłocznie po tym gdy kot wejdzie do kuwety. Wtedy kuweta ustawia się w tryb oczekiwania i kontynuuje pracę dopiero kiedy kot opuści kuwetę.

6. Co w wypadku gdy kot wróci do kuwety?

Nie. Kuweta jest bezpieczna dla kotów. Dzięki czujnikowi wagi, cały cykl rozpoczyna się dopiero gdy kot wyjdzie z kuwety.

5. Czy kuweta rozpocznie czyszczenie z kotem w środku?

Kuweta automatyczna Petree sprawdza się zarówno przy 1 kocie oraz większej ilości. Zasadniczo ilość kotów wpływa na częstotliwość opróżniania szuflady na nieczystości. Przy 1 kocie można przyjąć raz na ok. 3-5 dni w zależności od kota.

4. Mam więcej niż jednego kota, czy ta kuweta jest dla mnie?

Koty z natury są bardzo ciekawskie, większość kotów naszych klientów przestawiła się od razu. Do tej pory nie spotkaliśmy kota, który nie polubił nowej kuwety. Dla naszych klientów przygotowaliśmy dokument, w którym wymienione są rady jak ułatwić kotu przestawienie się na kuwetę samoczyszczącą Petree. Po zastosowaniu naszych rad, przestawienie to pestka ! Przygotowaliśmy kilka porad jak przestawić kota na nową kuwetę samoczyszczącą?

3. Czy mój kot przestawi się na nową kuwetę samoczyszczącą?

Do prawidłowego działania kuwety automatycznej wymagany jest żwirek zbrylający. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się żwirek bentonitowy drobny. W skrócie, żwirek powinien spełniać dwa wymogi. Musi się zbrylać oraz musi być na tyle drobny aby żwirek niezużyty mógł przelatywać przez sita. Do sprawdzonych przez nas żwirków możemy zaliczyć: Benek compact, Barry King, Freija drobny ( market Action), Kaufland z kartonowego pudełka [ nie z worka] nasz faworyt względem cena/jakość. Na rynku dostępne też są żwirki zbrylające roślinne jednak należy wybrać taki, który będzie miał odpowiednią wielkość ziaren.

2. Jakiego żwirku należy używać w kuwecie automatycznej?

Podstawowym zabezpieczeniem kuwety jest jej budowa. Tutaj ciężko dyskutować, ponieważ podczas obrotu prześwit otworu zostaje taki sam ( ponieważ cały element się obraca). Dlatego nie ma możliwości, aby kot w jakiś sposób się zakleszczył. Kolejną kwestią jest dodatkowa obudowa wokół sit. Budowa bębna utrudnia dostęp do sit, a ruch obrotowy zaprojektowany jest w odwrotnym kierunku do wskazówek zegara. Łącząc te dwa elementy uzyskujemy najpierw pozycję, w której element sitowy jest do góry nogami przez co wszystko co się tam znajduje wraca do bębna. Poza budową kuwety, najważniejszym zabezpieczeniem jest czujnik wagowy. Cykl czyszczenia przerywany jest niemalże natychmiastowo za każdym razem gdy do kuwety wróci kot. Należy pamiętać ( zgodnie z instrukcją), że kuweta przeznaczona jest dla kotów powyżej 1 kg. Natomiast gdy mamy kocięta, kuweta może być używana tylko w trybie manualnym lub gdy odłączymy ją od prądu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest czas zwłoki pomiędzy wyjściem z kuwety, a rozpoczęciem czyszczenia. Każdy kot jest inny, ilość kotów też jest różna. Dlatego czas zwłoki możemy dostosować do swojej sytuacji. Jak wiemy, koty lubią wracać na „pole bitwy”, dlatego też kuweta po każdym wejściu odczekuje przez wyznaczony czas. W momencie gdy najważniejsze zabezpieczenie ( czujnik wagi) ulegnie usterce, kuweta nie ruszy. Daje to nam dodatkową ochronę w wypadku awarii sprzętu.

1. Czy inteligentna kuweta automatyczna Petree jest bezpieczna?

FAQ - pytania i odpowiedzi

Artykuły o kotach

Artykuły o kuwetach

Operator płatności

Cyber Kot w mediach społecznościowych

Doładuj swoje zakupy w sklepie z kuwetami Petree przy pomocy operatora płatności Przelewy24. Proste i bezpieczne.

Informacje

Kontakt

sklepcyberkot@gmail.com

+48 693 076 188

Regulamin sklepu

Polityka prywatności oraz Cookies

Gwarancja

Zwroty i wymiana