Operator płatności

Cyber Kot w mediach społecznościowych

Doładuj swoje zakupy w sklepie z kuwetami Petree przy pomocy operatora płatności Przelewy24. Proste i bezpieczne.

Informacje

Kontakt

sklepcyberkot@gmail.com

+48 693 076 188

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Gwarancja

Zwroty i wymiana

Kuweta samoczyszcząca Petree - Najlepsze rozwiązanie

Koty Havana Brown są bardzo inteligentne i towarzyskie. Lubią przebywać w towarzystwie ludzi i innych zwierząt, są też bardzo ciekawskie i aktywne. Szybko się uczą i chętnie biorą udział w zabawach i ćwiczeniach umysłowych. Są też bardzo miziaste i przywiązują się do swoich opiekunów.

Koty Havana Brown nie są jednak idealne dla każdego. Ze względu na swoją aktywność i ciekawość, mogą być trudne do utrzymania w małym mieszkaniu bez możliwości zabawy i ruchu. Potrzebują dużo uwagi i zabawy, aby się nie nudzić.

Pielęgnacja i opieka nad kotem Havana Brown
Pielęgnacja kota Havana Brown nie jest skomplikowana, ale wymaga regularności. Koty te mają krótką i gęstą sierść, która wymaga regularnego czesania. Należy też dbać o ich zęby i uszy, a także regularnie kontrolować ich stan zdrowia.

Ważne jest też zapewnienie kotu Havana Brown odpowiedniej ilości ruchu i zabawy. Koty te potrzebują dużo ruchu i ćwiczeń fizycznych oraz umysłowych, aby się nie nudzić i być zdrowe.

Hodowla i zdrowie rasy Havana Brown
Hodowla kotów Havana Brown wymaga specjalnej opieki i troski. Koty te są dość rzadko spotykane, dlatego hodowcy muszą dbać o ich zdrowie i dobre warunki bytowe. Należy też regularnie kontrolować ich stan zdrowia i robić badania genetyczne, aby uniknąć chorób dziedzicznych.

Mimo tych wymagań, koty Havana Brown to bardzo odporne i zdrowe rasy. Są mało podatne na choroby i mogą żyć długo, jeśli są dobrze odżywione i pielęgnowane.

Rasa kota Havana Brown: historia, charakter i pielęgnacja

Rasa kota Havana Brown: historia, charakter i pielęgnacja
Hodowla kota Havana Brown: co warto wiedzieć
30 stycznia 2023

Kot hawański

Charakter i zachowanie kota Havana Brown

Wprowadzenie do rasy Havana Brown
Kot hawański, zwany również Havana Brown, to rasa kota pochodząca z Wielkiej Brytanii. Jest to ciemnobrązowy kot z rodowodem, który charakteryzuje się inteligencją, towarzyskością i subtelnym umaszczeniem. W dalszej części artykułu poznasz historię i pochodzenie rasy, jej charakter i zachowanie, a także zasady pielęgnacji i hodowli kota Havana Brown.

Historia i pochodzenie rasy
Rasa kota Havana Brown została stworzona w Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku. Wynikła ona z krzyżówek kotów takich jak:  koty syjamskie, orientalne, czarne koty domowe krótkowłose i rosyjskie niebieskie Celem hodowców było uzyskanie kota o subtelnym i ciemnym umaszczeniu, które przypominałoby kolor cygar hawańskich. Nazwa rasy pochodzi właśnie od tego skojarzenia z kolorem cygar.

W pierwszych latach hodowli, koty Havana Brown były rzadko spotykane i trudno dostępne. Dopiero w latach 70. rasa zaczynała zyskiwać na popularności. Obecnie jest to jedna z cenionych i lubianych ras kotów, choć nadal jest dość rzadko spotykana.